Κυριακή 24 Ιανουαρίου 2016

Α΄2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ- ΝΙΚΗ ΜΕ BUZZER BEATTER ΤΗΣ ΡΟΔΟΥΛΑΣ

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ 64-63

Ένα πολύ ενδιαφέρον και αμφίρροπο παιχνίδι παρακολούθησαν οι θεατές στο Κρακτίδη σήμερα το μεσημέρι.
 Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΣ ξέφυγε μέχρι και 11 πόντους, αλλά η ομάδα των Τιτάνων γρήγορα ανέκαμψε. Στο δεύτερο ημίχρονο μάλιστα η Δραμινή ομάδα προηγήθηκε μέχρι και 7 πόντους αλλά η Σερραική ομάδα γρήγορα ισορρόπησε το παιχνίδι.
Το παιχνίδι κρίθηκε κυριολεκτικά στο τελευταίο λεπτό.Στα τελευταία 17'' η Τσιαμπάζη ευστοχεί σε μία από τις 2 βολές και το σκορ γίνεται 61-63. Στην τελευταία επίθεση αστοχεί η Γαιτανίδου, η Ανθή Γαιτάνη παίρνει το επιθετικό ρημπάουντ δίνει στην Χρυσοστομίδου που με εκπληκτικό τρίποντο στη λήξη δίνει τη νίκη στην ομάδα των Τιτάνων.
  Η Ροδούλα Χρυσοστομίδου έκανε σήμερα καταπληκτική εμφάνιση, την καλύτερη φετινή της στην ομάδα, χωρίς να υστερήσει καμία από τα υπόλοιπα κορίτσια.

Δεκάλεπτα: 13-14, 27-27, 42-4464-63
Διαιτητές: Κατρακάρης-Κολοκυθάς
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Μυλωνά): Στάικου, Θωμά 12(2), Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 20(6), Αλεξοπούλου, Γαϊτάνη Α. 11, Γαϊτάνη Ε. 15(1),  Καριώτη Μ., Καριώτη Κ., Κυριακίδου, Αρσένογλου Κ. 2, Αρσένογλου Μ.
ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μπακιρτζίδου 16, Στεφανίδου, Τσιαμπάζη 7(2), Χωλοπούλου Ν. 11(2), Γκλεζάκη 22, Τόγα 4, Πρόικου 3(1).